Prezentacja badań i testów w Zespole Szkół Ekonomicznych w RzeszowieFundacja Młodych Talentów "Morgan" zaprezentowała dziś badania diagnostyczne i testy sportowe w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie.

Uczennice i uczniowie szkoły, którzy wyrazili chęć udziału zostali poddani badaniom analizy składu ciała oraz testom szybkości reakcji. 
Analiza składu ciała określa:

- Masę ciała w kg
- Masę tkanki tłuszczowej w %
- Indeks Masy Ciała BMI
- Masę tkanki tłuszczowej w kg
- Masę tkanki beztłuszczowej (FFM) w kg
- Całkowitą zawartość wody (TBW) w %
- Całkowitą zawartość wody (TBW) w kg
- Masę mięśni w kg
- Minerały kostne w kg
- Tkankę wisceralną
- BMR, czyli wskaźnik podstawowej przemiany materii
- Wiek metaboliczny

Test szybkości reakcji to ocena szybkości podejmowania decyzji po zebraniu informacji wzrokowej a także ocena skupienia uwagi (Double Decision) i ocena prędkości mózgu. Test polega na podbiegnięciu do jednego z czterech semaforów (sygnalizator świetlny) i przybliżeniu dłoni do tego, który wyświetla określony kolor (np. zielony). Wynikiem testu jest uzyskany czas końcowy.
W czasie badań i testów Mateusz Dyka i Urszula Capiga udzielili wywiadu dziennikarzom z Zespołu Szkół Ekonomicznych i opowiedzieli o idei i celu powstania naszej Fundacji.
Do Rzeszowa pojechaliśmy w licznym składzie - Urszula Capiga (prezes), Mateusz Dyka i Paweł Grodecki (obsługa badań diagnostycznych), Tomasz Bysiewicz (obsługa testu szybkości reakcji) oraz Witold Garbacki (wolontariusz).

Spędziliśmy bardzo miło i pozytywnie czas w rzeszowskiej szkole! Dziękujemy za zaproszenie!


Prześlij komentarz

0 Komentarze