Wywiad z ambasadorem FMT Morgan - Szymonem Stasikiem!


Przeprowadziliśmy wywiad z piłkarzem Stali Mielec - Szymonem Stasikiem, który jest ambasadorem Fundacji Młodych Talentów Morgan. Szymon ma 21 lat i jest wychowankiem Strzelca Frysztak. Zachęcamy do lektury!

Pamiętasz swój pierwszy trening pod wodzą trenera Mateusza Dyki we Frysztaku?

Szymon Stasik: - Tak oczywiście było to na pewno dla mnie jako młodego dzieciaka duże przeżycie ponieważ był to mój pierwszy trening, lekki stres wiadomo, ale drużyna wraz z trenerem bardzo dobrze mnie przyjęła.

Jak byś ocenił swoje przygotowanie do sezonu?

- Przepracowałem cały okres przygotowawczy, nie opuściłem żadnego treningu wiec mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem dobrze przygotowany.

Jak wspominasz swój pierwszy mecz w Stali Mielec i jak przebiegła aklimatyzacja w zespole?

- Wspominam bardzo dobrze bo był to udany debiut i wygrana zespołu. Stal to mój poprzedni klub, mniej więcej wiedziałem jak to wszystko w Mielcu wyglada pod względem organizacyjnym, więc szybko zaaklimatyzowałem się w zespole.

Twoim trenerem w czasie gry w Piaście Żmigród był Edi Andradina, którego kibice pamiętają ze świetnych meczów w Ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin i Koronie Kielce. Jak Ci się pracowało z tym szkoleniowcem?

- Współpracę  z trenerem Andradina będę dobrze wspominał, bo wiele się od niego nauczyłem zwłaszcza by mieć w sobie pokorę a przy tym wszystkim być przebojowym i odważnym.

Jak sobie radzisz w tej ciężkiej sytuacji jaka jest związana z epidemią Koronawirusa? Jak wygląda Twój trening indywidualny?

- Głównie oglądam seriale i gram w gry, zdarzy się również książka. Jeśli chodzi o trening to trenuje codziennie w domu, plan treningowy jest rozpisany przez trenerów i jesteśmy z nimi w stałym kontakcie.

Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem i dlaczego?

- Ciężko mi wybrać jednego, ale na pewno lubię oglądać grę Neymara, ponieważ ma niesamowity luz i swobodę z piłką i miło się go ogląda w telewizji.

Jaki jest Twój ulubiony zespół?

- Real Madryt.

Jakie są Twoje plany na przyszłość i marzenia?

- Najbliższe plany to awans ze Stalą do Ekstraklasy a marzenie to zagranie w Lidze Mistrzów. 

Co mógłbyś przekazać naszym młodym zawodnikom z FMT Morgan?

- Każda dyscyplina sportu wymaga dużo pokory, wyrzeczeń oraz pracy, najważniejsze by się nie podawać gdy przyjdą gorsze momenty tylko jeszcze ciężej pracować.


Prześlij komentarz

0 Komentarze